+90 538 360 28 01 iletisim@medyumgizem.com

Yıldızname Nedir

Yıldızname Açıklaması

Yıldızname Nedir?

Yıldıznamede esas konu yuva kurarken veyahut iş başlangıcında ortaklık veya birliktelik kuracağın şahsın uyum sağlayıp sağlamadığını bilmektir.

Ebcedin en büyük özelliği Ebced hesabı adı verilen bir işlemde kullanılmasıdır. Buna göre, ebced ifadesindeki her harfin bir sayı değeri vardır ve bu değerlerden istifadeyle bir çok konuda pek çok işlemler yapılmıştır. İşte bunların her birine bu hesabın adı verilir. Ebced alfabe düzeninin harfleri 1den 9a, 10dan 90a, 100den 1000e doğru numaralandırılır. Bunu şu şekilde de gösterebiliriz:

Nasıl Bakılır?

Ayrıca bu alfabede gözükmeyen pe harfi be gibi, çe harfi de cim gibi kabul edilerek onların sayı değerlerini alır.

Eskilerin hisâb el-cümel dedikleri, ebced hesabının 4 çeşidi vardır: Büyük , en büyük , küçük ve en küçük ebced hesabı. Yukarıdaki tablo, eskiden büyük ebced (cümel-i kebîr) olarak ele alınmış, ama bugün küçük ebced (cümelsağir) olarak değerlendirilmektedir. Kultanıldıgı Yerler Ebced alfabe düzeninde her bir harfin bir rakama tekâbül etmesi keyfiyeti, Türk-İslâm kültüründe, hemen hemen her sahaya yayılan bir kullanımı ortaya koymuştur. Rakamla ifâde edilecek şeyler yazıyla, yazıyla ifâde edilecek şeyler de rakamla sembolize edilir olmuştur.

Yıldızname Bakımınızı Yaptırın

Yıldızname Bakımınızı Sitemizden Online Olarak Ödemenizi Yapabilir Bakımınızı Yaptırabilirsiniz.
Zaman Sizden Çok Şey Almadan Siz Zamandan Kazanın.
Hemen Alttaki Butona Tıklayıp Bakımınızı Yaptırın